my beloved monster and me

Temat: Wiosenne przygody
rok temu-na wiosne malutkiego Asuska i mnie tez spotkala taka przygoda.Wszystko co latalo musialo byc upolowane i skonsumowane. Osa -wpadśĂ‚‚a nam do domu i ja zauwazyśĂ‚‚am.. dostaśĂ‚‚a z papucia i zakonczyśĂ‚‚a swoj zywot-ale uderzyśĂ‚‚am niczym samurajskim mieczem....

i teraz uwaga dzieci prosze o odejscie od komputera-drastyczne opisy!!

osa zostaśĂ‚‚a przepośĂ‚‚owiona na póśĂ‚‚... byśĂ‚‚am pewna ze juz kaputśĂ‚‚a na amen.. i chciaśĂ‚‚am wyniesc jej zwśĂ‚‚oki w stosowne miejsce.. Asusek podbiegśĂ‚‚ do parapetu i chciaśĂ‚‚....powachac ofiare..i ona samym tylko odwśĂ‚‚okiem-jego pragmnetem..wbiśĂ‚‚a mu zć…dśĂ‚‚o w pyszczek w brode!!! Boze, mowie wam myslam ze dostane zawaśĂ‚‚u ze strachu! Asusek biegaśĂ‚‚ jak opetany po mieszkaniu i śĂ‚‚apkami próbowaśĂ‚‚ wyjac to z pyszczka.. tym samym w amoku byśĂ‚‚ nieuchwytny dla mnie.. nie mogśĂ‚‚am go zśĂ‚‚apac. w koncu dopadśĂ‚‚am i nakryśĂ‚‚am kocykiem.. PrzytrzymaśĂ‚‚am mocno swoimi kolanami.. i z penceta w reku zajeśĂ‚‚am sie broda.. ZadśĂ‚‚o widac byśĂ‚‚o na kilometr ..wyjeśĂ‚‚am...i po sekundzie...ulga.. jakby nic sie nie staśĂ‚‚o...

od tej chwili juz nie intersuja go takie owady... czego nie moge powiedziec o Andulku..wczoraj Asus zwiaśĂ‚‚.. a Andu polowaśĂ‚‚ na ose... ja z papuciem.. Grzegorz lapaśĂ‚‚ kota... Boze cyrk no...!
Źródło: ruscatclub.pl/forum/viewtopic.php?t=398Temat: Po rozum do mrówek (The Ant Bully) (2006) DVDRip HQ

http://gfx.filmweb.pl/po/23/10/182310/7105937.2.jpg


TYTUŁ ORYGINALNY = The Ant Bully
TYTUŁ POLSKI = Po Rozum Do Mrówek
PRODUKCJA = USA 2006
GATUNEK = Animacja,Komedia
CZAS ODTWARZANIA = 88 min.
JĘZYK = Polski dubbing

Reżyseria: John A. Davis

===========
= OPIS =
===========
(źródło: filmweb.pl)
Ant Bully jest ekranizacją książki Johna Nickle'a, przedstawiającą historię niesfornego chłopca, który zalał swoim pistoletem na wodę kolonię mrówek. Za karę w magiczny sposób zostaje skurczony do rozmiaru owada i skazany na ciężką pracę w ruinach. Przed przywróceniem do postaci człowieka zaczyna doceniać bezinteresowną przyrodę, uczy się tolerancji i zrozumienia (empatii), jednocześnie jest to dla niego bardzo cenną lekcją.

===========
= WYSTĘPUJĄ =
===========
Lucas Nickle (polska wersja językowa): .... Kajetan Lewandowski
Hova (polska wersja językowa): .... Agnieszka Warchulska
Zoc (polska wersja językowa): .... Grzegorz Wons
Fugax (polska wersja językowa): .... Krzysztof Banaszyk
Kreela (polska wersja językowa): .... Barbara Kałużna
Steve (polska wersja językowa): .... Franciszek Boberek
Nicky (polska wersja językowa): .... Bartosz Szulim
Królowa (polska wersja językowa): .... Agata Kulesza-Fugurska
Żaba (polska wersja językowa): .... Marek Robaczewski
Osa (polska wersja językowa): .... Jarosław Boberek

====================
= DANE TECHNICZNE =
====================

OBRAZ
Video Kodek..: XviD (DVDRip)
Video Bitrate: 1006 Kbps
Rozdzielczosć.: 640x352
Fps....: 25.00 fps

DŹWIĘK
Audio Kodek..: MPEG-1 Layer3 (MP3)
Audio Bitrate: 128 kbit/s
Kanały: 2 (stereo)

http://images4.fotosik.pl/292/97b748fd28555490med.jpg

===================
= SUMY KONTROLNE =
===================
Źródło: shareosiol.com/index.php?showtopic=20492


Temat: PII X3 720 BE -> X4 (platforma AM3)
" />Witam.

Chciałem zasięgnąć rady na temat jak w temacie . O co konkretnie chodzi. A więc jak wiadomo procesory PII X3 czasem mogą śmigać jako PII X4. Z tego co się orientowałem na platformie AM3 jednak nikomu się to jeszcze nie udało (mogę się mylić, nie jestem na bieżąco).
2 tygodnie temu zakupiłem PII X3 720 oraz płytkę GA-MA790XT-UD4P. Jak wiadomo na platformie AM3. Po ustawieniu ACC w biosie płyty na "Auto" mój procek jednak pozostał trzymózgowy. OK nie jest to tragedia, 3 rdzenie mu wystarczą ale fajnie byłoby mieć 4 .
10 marca świat ujrzał nowy bios do mojej płytki F2b (z adnotacją, że udoskonalono w nim ACC). Radosny i wesoły zabrałem się do flashowania. Po zmianie biosu z F2 na F2b (ACC "Auto") jednak znowu "tylko" X3. Spoko loko, jakoś przeżyje pomyślałem . I tak sobie pracowałem na komputerku około tydzień z ACC "on"(bios startował około 8 sekund dłużej z włączonym ACC na "Auto"). Aż tu wczoraj ni stąd ni z owąd podczas uruchamiania CSa komputerek "zwichnął". No to restarcik i po sprawie (zwis zdarza się najlepszym). Ale gdy już miał startować OS - restart kompa (tak ze 3 razy). Już zacząłem myśleć brzydko na temat OSa (Xp pro btw), postanowiłem najpierw jednak zerknąć na boot biosu. Patrze i widzę opis procka - "Phenom II X4 processor". OK. Wchodzę do biosu (zaznaczam, że wcześniej nie miałem procka podkręconego, chodził na 2,8Ghz, wszystkie inne ustawienia oprócz ACC na "Auto"). Następne moje kroki:
- zwiększenie Vcore +0,1 V - to samo
- Vc +0,1, mnożnik na 10 (2 Ghz) - to samo
- hard reset (wyłączenie kompa z zasilania na około 10 sek) - win uruchamia się w nieskończoność, po resecie tak jak poprzednio
- ACC z auto na manual, 0% na rdzeń - to samo (więcej ACC się nie bawiłem)
- ACC "disable", reszta "auto" - to samo "zonk" tutaj
- hard reset - PII X3
I tak oto powróciłem do zestawu wyjściowego, tylko, że teraz na ACC "auto" system mi nie rusza. Wiem, że to na 99% przez to, że 4 rdzeń mam niesprawny, ale chciałbym zwrócić się o parę komentarzy na ten temat. I tu moje pytania:
- Czy komuś się też przydarzyło, że dopiero po jakimś czasie P II X3 "ruszył" w biosie jako X4?
- Co jeszcze mogę w biosie pozmieniać aby się upewnić, że 4 rdzeń mam dead?
- Pytanie z innej beczki - Dlaczego w stresie "100% load na rdzeń" mój głośniczek PC buczy cały czas? Czasem tez sobie zabuczy przy starcie win.

Batch procka - 0904 EPMW - czyli "podatny" na odblokowanie.

Sorki za długi wywód.
George
Źródło: benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1217


Temat: Osa?
" />Witam, przeczytałem kilka tematów związanych z osami jednak nie znalazłem odpowiedzi na poszukiwane przeze mnie pytanie.
Zacznę od opisania otoczenia w jakim mieszkam. Jest to dom jednorodzinny w pobliżu którego jest łąka i kilka innych domostw. Na podwórku jest dużo roślin ozdobnych oraz iglaków. Na balkonie mam surfinie.
Ostatnio do domu przez otwarte okno wleciała (najprawdopodobniej) osa. Piszę najprawdopodobniej ponieważ do końca nie wiem co to jest. Niestety nie mam możliwości wykonania zdjęcia tego owada jednak postaram się go opisać.
Posiada czarną głowę z zakeconymi do środka czułkami a sama głowa jest lekko owłosiona. Następnie jest bardzo cienka i krótka "szyja" (jak to u zwykłej osy) i pojawia się tułów do którego przymocowane jest wszystkie sześć odnóży. Cztery skierowane na boki (po 2 po każdej stronie) oraz 2 o wiele dłuższe skierowane do tyłu. Odnóża mają barwę żółto-czarną. Tułów cały czarny większy 3-4krotnie od głowy, również troche owłosiony. Na górze ma przymocowane przezroczyste troszke brązowawe skrzydła.
W tej chwili pojawia się najdziwniejsza wg mnie, laika część opisu. Pierwszy raz w życiu widzę coś takiego na oczy, mianowicie:
Od "tułowia" do tyłu biegnie cienka, około 0,5 centymetrowa (nie wiem jak to nazwać) "rurka" barwy żółtej na której końcu znajduje się nieco większy ale za to o grubszy odwłok barwy czarnej. Owad od głowy do końca odwłoku ma blisko 3 cm długości.
Nie robiłnym szumu gdyby nie ten właśnie moim zdaniem dziwny odwłok.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi i bardzo ucieszył bym się na możliwe fotografie podejrzewanych przez was owadów bym mógł wskazać odpowiedni (sam nie moge znaleźć pasującej fotografii w internecie).
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Źródło: formicopedia.org/forum/viewtopic.php?t=2921